10:00 Mr Selfridge
10:45 Mr Selfridge
11:30 Slottens hemligheter
12:25 Debatt
13:10 Plus
14:10 Brevfilmen
14:40 Landgång
15:10 Sjuan
15:40 Gomorron Sverige sammandrag
16:10 Columbo
17:20 Det stora kriget - svenska öden
17:30 Sverige idag
17:55 Sportnytt
18:00 Rapport
18:10 Regionala nyheter
18:15 Go'kväll
19:00 Kulturnyheterna
19:15 Regionala nyheter
19:30 Rapport
20:00 Doobidoo
21:00 Skavlan
22:00 Friday night dinner
22:25 Suits
23:10 Rapport
23:15 Boardwalk empire
08:05 Världens fakta: Paradisapor
09:00 SVT Forum
16:00 Rapport
16:05 SVT Forum
16:20 Örtskolan
16:25 Såna är föräldrar
16:45 Hockeykväll
17:20 Nyhetstecken
17:30 Oddasat
17:45 Uutiset
18:00 Världens fakta: Babianbanditerna
18:55 Örtskolan
19:00 Vem vet mest?
19:30 Kärlek och svek
20:00 Gruppen och herrarna
21:00 Aktuellt
21:18 Kulturnyheterna
21:23 Väder
21:25 Regionala nyheter
21:30 Sportnytt
21:45 The Artist
23:25 The story of film
TV3
05:35 Nanny
06:00 Top Model 16
06:55 Nanny
07:25 Alla älskar Raymond
07:55 Jims värld
08:20 The Real Housewives of Orange County
09:10 Våra bästa år
10:00 Lyxfällan
11:00 How I met Your Mother
11:30 How I met Your Mother
12:00 Hell's Kitchen
13:00 Project Runway
14:00 Lyxfällan
15:00 Top Model 16
16:00 The Real Housewives of Orange County
17:00 How I met Your Mother
17:30 How I met Your Mother
18:00 Ladies of London
19:00 Totalrenovering
20:00 Jagad av hundar
21:00 The Ugly Truth
23:00 Tears of the Sun
TV4
05:50 Nyhetsmorgon
10:00 Malou efter tio
11:35 Hem till gården
12:10 Hem till gården
12:45 Coronation street
13:20 Coronation street
13:55 Dr Phil
14:55 House
15:55 Sveriges mästerkock
16:55 Äntligen hemma
17:50 V75 klubben
18:00 112 på liv och död - det hände mig
18:50 Keno
19:00 TV4Nyheterna
19:20 TV4Vädret
19:30 Postkodmiljonären
20:00 Idol 2014
21:30 Hellenius hörna
22:00 TV4Nyheterna och sport
22:15 TV4Vädret
22:25 Idol 2014
22:40 Idol extra
23:10 Modern family
23:45 De omutbara
05:00 Ellen DeGeneres Show
05:40 America's Funniest Home Videos
06:05 Desperate Housewives
06:50 America's Funniest Home Videos
07:15 Cougar Town
07:40 Mom
08:05 Homeshop
08:20 Ugly Betty
09:15 Grey's Anatomy
10:10 Desperate Housewives
11:05 Kaos i Båstad
12:05 Ellen DeGeneres Show
13:00 Real Housewives of New Jersey
14:00 One Tree Hill
15:00 Cougar Town
15:30 Vänner
16:00 Grey's Anatomy
17:00 Kaos i Båstad
18:00 Böda Camping
19:00 Dessertmästarna
20:00 Top 20 Funniest
21:00 The Big Bang Theory
21:30 The Big Bang Theory
22:00 Armageddon
TV6
05:10 Simpsons
06:00 Just Shoot Me
06:30 Stargate Atlantis
07:25 The Mindy Project
07:50 The Mindy Project
08:20 Jims värld
08:50 Jims värld
09:15 Våra värsta år
09:45 Våra värsta år
10:15 Community
10:45 Simpsons
11:15 Simpsons
11:45 Stargate SG-1
12:40 Stargate Atlantis
13:35 Seinfeld
14:05 Seinfeld
14:35 Simpsons
15:05 Simpsons
15:35 Family Guy
16:00 Family Guy
16:30 Dads
17:00 Dads
17:30 Cops
18:00 Cops
18:30 Cops
19:00 Family Guy
19:30 Family Guy
20:00 Simpsons
20:30 Simpsons
21:00 Defiance
22:00 Defiance
23:00 Continuum
05:00 Det stora fyndkriget
05:25 Judys domstol
05:50 Rensa i röran
06:50 Wife swap
07:50 Nobbad
08:20 Nobbad
08:45 Sändningsuppehåll
10:55 Vem dömer Amy?
11:50 Mannen som talar med hundar
12:55 Det okända
13:55 Wife swap
14:55 Rensa i röran
15:55 Det stora fyndkriget
16:25 Judys domstol
16:50 Dr Phil
17:45 TV4Nyheterna
17:55 Glamour
18:30 Jamie Oliver: Middag på 30 minuter
19:00 Hela England bakar
20:00 Polisskolan 5 - Uppdrag i Miami Beach
22:00 Beck - Pojken i glaskulan
05:35 The Cleveland Show
06:00 Grand Designs
07:00 Hairy Bikers: Best of British
07:55 Homeshop
08:30 SOS Västkust
09:30 Gränsbevakarna USA
10:30 Gordon's Kitchen Nightmares
11:30 Bob's Burgers
12:00 The Cleveland Show
12:30 Rules of Engagement
12:55 Hairy Bikers: Best of British
13:55 Harry's Law
14:55 Grand Designs
16:00 SOS Västkust
17:00 Gränsbevakarna USA
18:00 Gordon's Kitchen Nightmares
19:00 Big Brother
20:00 Big Brother Live
21:00 Criminal Minds
22:00 Law & Order: Special Victims Unit
23:00 Sons of Anarchy
08:30 Bombröjarna: Afghanistan
09:30 Männen som besegrade Hitler
10:30 Ricks antikhandel
11:00 Ricks antikhandel
11:30 The Gadget Show
12:00 The Gadget Show
12:30 Sibiriens krigarkungar
13:30 Bombröjarna: Afghanistan
14:25 Hardliners
14:55 Människan mot jorden
15:55 Harpunfiske på djupt vatten
16:55 Världskrigets osannolika överlevare
18:00 Ricks antikhandel
18:30 Hockeyallsvenskan med Oddset: BIK Karlskoga-Timrå
21:30 Magasin: Hockeyallsvenskan
22:00 Outlaw Bikers
23:00 Gatugängens inre krets
05:00 Life at the extreme
05:30 Fotboll: Sundsvall - Varberg
07:15 Fotboll: Sirius - Öster
12:00 Handboll: Hammarby - Ricoh
13:30 Simning: Världscupen
15:45 Club cykel
16:10 Club cykel
16:45 Fotboll: Hammarby - Östersund
18:30 Studio: Handboll
18:40 Handboll: Lugi - Kristianstad
19:25 Studio: Handboll
19:30 Handboll: Lugi - Kristianstad
20:15 Studio: Handboll
20:25 Fotboll: Toulouse - Lens
21:20 Studio: Franska ligan
21:30 Fotboll: Toulouse - Lens
22:30 Europa league: Lille - Everton
02:00 Whale Wars
03:00 American Guns
03:55 American Chopper
04:45 Skitiga jobb
05:35 Så görs din mat
06:00 Så görs din mat
06:25 Treehouse Masters
07:20 Mythbusters
08:15 Gömda skatter
09:05 Cafe Racer
09:30 Cafe Racer
10:00 Fast and Loud
11:00 Mythbusters
12:00 Alaska: The Last Frontier
13:00 Gold Rush: Special 2
14:00 Gömda skatter
15:00 Tanked
16:00 Treehouse Masters
17:00 Mythbusters
18:00 Mythbusters
19:00 Mythbusters
20:00 Marooned with Ed Stafford
21:00 Robson Green: Extreme Fisherman
22:00 Curiosity: The Cave
23:00 Fast and Loud
05:10 Massmorden ingen glömmer
05:55 Läkarpraktikanterna
07:00 SOS
08:00 Lisa Lings Amerika
08:55 Akut 24
09:25 Akut 24
09:55 En sjuksköterskas verklighet
11:00 Hospitalet
11:30 Hospitalet
12:00 Sändningsuppehåll
14:00 En sjuksköterskas verklighet
15:00 Landsbygdsakuten
16:00 Dolly Parton - historien bakom låtarna
16:30 Dolly Parton - historien bakom låtarna
16:55 Bakom brottsrubrikerna
17:55 De omisstänkta
19:00 Kvinnor som mördar
19:55 Extrem infrastruktur
21:00 Razzia
21:30 Razzia
22:00 Akutpersonalen i London
23:00 48 avgörande timmar
05:55 Sherlock Holmes och det hemliga vapnet
07:10 Sändningsuppehåll
08:05 Sändningsuppehåll
11:15 Sherlock Holmes i Washington
12:45 The winning season
14:40 Ute eller inte
16:35 Jag älskade honom
18:50 French kiss
21:00 Den engelske patienten
07:00 Champions League: Roma-Bayern München
09:00 Champions League: Liverpool-Real Madrid
11:00 Premier League: Newcastle-Leicester
13:00 Premier League: Everton-Aston Villa
15:00 Premier League: Burnley-West Ham
17:00 Premier League: Southampton-Sunderland
19:00 Premier League Review
20:00 Champions League Weekly
20:40 Championship: Fulham-Charlton
22:45 Premier League Preview
23:15 Premier League: West Bromwich-Manchester United
05:30 Perth International
09:30 Svenska golfbanor
10:00 Blue Bay LPGA
12:00 Venetian Macau Open
16:00 Perth International
20:00 The McGladrey Classic
23:00 Champions Tour Highlights
05:10 Hem till gården
05:40 Hem till gården
06:05 Kvinnofängelset
06:50 Starsky & Hutch
08:00 Tillbaka till Aidensfield
08:50 Sändningsuppehåll
12:00 Lilla huset på prärien
13:00 Bröderna Cartwright
14:00 Hem till gården
14:35 Hem till gården
15:00 Par i hjärter
16:00 Tillbaka till Aidensfield
17:00 Lilla huset på prärien
19:00 Dallas
20:00 Par i hjärter
21:00 Starsky & Hutch
22:05 V
02:25 Call of the Wildman
02:50 Call of the Wildman
03:15 Gator Boys
04:02 Mänskligt byte
04:49 Otämjt & oklippt
05:36 Apornas värld
06:00 Bondi Vet
06:25 Groomer has it
07:15 My Cat from Hell
08:10 Animal Clinic
09:05 Dick 'n' Dom Go Wild
09:30 Dick 'n' Dom Go Wild
10:00 Hundfrisören i Beverly Hills
10:30 Hundfrisören i Beverly Hills
10:55 Bondi Vet
11:20 Apornas värld
11:50 Call of the Wildman
12:15 Call of the Wildman
12:45 Gator Boys
13:40 Djurpolisen i Sydafrika
14:35 Groomer has it
15:30 My Cat from Hell
16:25 Too Cute!
17:20 Dick 'n' Dom Go Wild
17:45 Dick 'n' Dom Go Wild
18:15 Tanked
19:10 Treehouse Masters
20:05 Djurpolisen i Sydafrika
21:00 Swimming With Monsters
21:55 Mountain Monsters
22:50 Otämjt & oklippt
23:45 Monsters Inside Me
02:00 Människan på jorden
02:50 Extrema bilar
03:40 Smash Lab
04:25 Ultimate Warfare
05:10 Cafe Racer
05:35 Upp i det blå
06:00 Soluppgång över jorden: Tittarnas val
06:55 Inside West Coast Customs
07:45 Racingdynastier
08:30 Ultimate Warfare
09:20 Smash Lab
10:10 Ett spö och en ryggsäck
11:00 Bryta isen
11:25 Bryta isen
11:50 Människan på jorden
12:40 Ultimate Warfare
13:30 Smash Lab
14:20 Cafe Racer
14:45 Upp i det blå
15:10 Ett spö och en ryggsäck
16:00 Universums mörka sida
16:50 Discovery Project Earth
17:40 Ultimate Warfare
18:30 Smash Lab
19:20 Upp i det blå
19:45 Upp i det blå
20:10 Gold Divers
21:00 Universums mörka sida
21:50 Discovery Project Earth
22:40 Extrema bilar
23:30 Man, Woman, Wild
05:00 Förbjuden historia
06:00 Rysslands historia
07:00 Time Team
08:00 Napoleon
09:00 Den viktorianska farmen
10:10 Mongoliets frusna grav
11:00 Förbjuden historia
12:00 Myten om Karl den store
13:00 Historien om vetenskap
14:10 Napoleon
15:10 Time Team
16:00 Den viktorianska farmen
17:10 Rysslands historia
18:10 Mytjägarna
19:10 Museimysterier
20:00 Kvinnor som skrivit historia
21:00 Hemliga sällskap
22:00 Dåtidens elitstyrkor
23:00 Mytjägarna
08:00 NHL Tonight
09:00 NHL: Detroit Red Wings-Pittsburgh Penguins
11:00 NHL: San Jose Sharks-Columbus Blue Jackets
13:00 NHL Tonight
14:15 NHL: Los Angeles Kings-Buffalo Sabres
16:15 Hockeyallsvenskan: Södertälje-Malmö Redhawks
18:30 Hockeyallsvenskan med Oddset: BIK Karlskoga-Timrå
21:30 Magasin: Hockeyallsvenskan
22:00 NHL Tonight
23:00 Hockeyallsvenskan: BIK Karlskoga-Timrå
02:00 Verkliga brott
02:45 Verkliga brott
03:30 Dödliga möten
04:20 Kriminaltekniker
05:10 Doktor G - obducent
06:00 Finding Bigfoot
06:50 Kriminaltekniker
07:40 Verklighetens mordutredare
08:30 Försvunnen
09:20 Jag blev mördad
09:45 I förföljarens sikte
10:10 Doktor G - obducent
11:00 Finding Bigfoot
11:50 Kriminaltekniker
12:40 Verklighetens mordutredare
13:30 Försvunnen
14:20 Jag blev mördad
14:45 I förföljarens sikte
15:10 Doktor G - obducent
16:00 Finding Bigfoot
16:50 Kriminaltekniker
17:40 Verklighetens mordutredare
18:30 Försvunnen
19:20 Jag blev mördad
19:45 I förföljarens sikte
20:10 Doktor G - obducent
21:00 Giriga brott
21:50 Diabolical
22:40 Deadly Women
23:30 Dödliga möten
05:00 Paw Patrol
05:10 Bubble Guppies
05:35 Dora Utforskaren
06:00 Ben & Hollys Lilla Kungarike
06:10 Ben & Hollys Lilla Kungarike
06:20 Zack och Quack
06:30 Umizoomi
06:55 Bubble Guppies
07:15 Paw Patrol
07:30 Dora Utforskaren
07:55 Dora Utforskaren
08:15 Tickety Toc
08:30 Kom Igen Diego!
08:50 Ben & Hollys Lilla Kungarike
09:00 Ben & Hollys Lilla Kungarike
09:15 Max & Ruby
09:35 Rorri Racerbil
09:45 Umizoomi
10:10 Louie
10:15 Louie
10:25 Max & Ruby
10:50 Ni Hao Kai Lan
11:15 Strutsen Olive
11:20 Strutsen Olive
11:25 Fifi och blomsterfröna
11:35 Kom Igen Diego!
12:00 Ben & Hollys Lilla Kungarike
12:10 Ben & Hollys Lilla Kungarike
12:20 Bubble Guppies
12:45 Rorri Racerbil
12:55 Ni Hao Kai Lan
13:20 Tickety Toc
13:40 Paw Patrol
13:55 Louie
14:00 Louie
14:05 Louie
14:15 Strutsen Olive
14:20 Strutsen Olive
14:25 Dora Utforskaren
14:50 Supertrion- Wonderpets
15:15 Max & Ruby
15:35 Umizoomi
16:00 Tickety Toc
16:10 Strutsen Olive
16:15 Strutsen Olive
16:20 Strutsen Olive
16:25 Fifi och blomsterfröna
16:35 Zack och Quack
17:00 Paw Patrol
17:10 Bubble Guppies
17:35 Dora Utforskaren
18:00 Ben & Hollys Lilla Kungarike
18:10 Ben & Hollys Lilla Kungarike
18:20 Zack och Quack
18:30 Umizoomi
18:55 Bubble Guppies
19:20 Paw Patrol
19:30 Dora Utforskaren
19:55 Dora Utforskaren
20:15 Tickety Toc
20:30 Kom Igen Diego!
20:50 Ben & Hollys Lilla Kungarike
21:05 Ben & Hollys Lilla Kungarike
21:15 Max & Ruby
21:35 Rorri Racerbil
21:50 Umizoomi
22:10 Louie
22:20 Louie
22:25 Max & Ruby
22:50 Ni Hao Kai Lan
23:15 Strutsen Olive
23:20 Strutsen Olive
23:25 Fifi och blomsterfröna
23:35 Kom Igen Diego!
02:10 Yo, min kompis är ett spöke
02:30 Packages From Planet X
02:50 Art Attack
03:10 Lycka till Charlie!
03:35 Jessie
04:00 Phineas och Ferb
04:20 Lilo & Stitch: Serien
04:45 Dog With a Blog
05:10 Austin & Ally
05:35 Lycka till Charlie!
06:00 Doktor McStuffins
06:15 Chuggington
06:30 Gravity Falls
06:55 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
07:20 Jessie
07:45 Phineas och Ferb
08:00 Dog With a Blog
08:25 Dog With a Blog
08:50 Fairly Odd Parents
09:05 Liv och Maddie
09:30 Jessie
09:55 Wander i galaxen
10:10 Det var inte jag
10:35 Austin & Ally
11:00 Austin & Ally
11:25 Par i kungar
11:50 Par i kungar
12:15 Shake it up
12:40 Jessie
13:05 Jessie
13:30 Ett gott skratt!
13:40 Phineas och Ferb
13:55 Lycka till Charlie!
14:20 Austin & Ally
14:45 Liv och Maddie
15:10 Dog With A Blog
15:35 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
16:00 Violetta
16:50 Austin & Ally
17:15 Phineas och Ferb
17:40 Det var inte jag
18:05 Här är ditt liv, Riley
18:30 Musse Pigg
18:45 Upp
20:25 Lycka till Charlie!
20:55 Phil från framtiden
21:20 That's so Raven
21:45 På kroken
22:00 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
22:25 Shake It Up
22:50 Jessie
23:15 That's So Raven
23:40 Min barnvakt är en vampyr
05:30 David Letterman
06:15 Räkna med bråk
06:40 Räkna med bråk
07:05 Fresh prince i Bel Air
07:30 Fresh prince i Bel Air
07:55 Sändningsuppehåll
08:00 Sändningsuppehåll
11:00 All världens reklam
11:25 30 Rock
11:50 30 Rock
12:15 30 Rock
12:40 Pantertanter
13:05 Pantertanter
13:30 Skål
13:50 Skål
14:15 Monty Pythons flygande cirkus
14:45 Omaka systrar
15:05 Omaka systrar
15:30 Omaka systrar
15:50 Omaka systrar
16:10 Räkna med bråk
16:35 Räkna med bråk
17:00 Pantertanter
17:25 Pantertanter
17:50 Monty Pythons flygande cirkus
18:30 All världens reklam
19:00 All världens reklam
19:30 Shameless
20:30 Burning love
21:00 Sveriges roligaste klipp
22:00 Yrrol - en kolossalt genomtänkt film
23:45 30 Rock
09:00 En bok, en författare
09:20 Bilderna som förändrade vetenskapen
09:30 Afripedia
10:00 Forskning i framkant: Att återskapa liv
11:00 Konsten att överleva en krock
12:00 Barndom med cancer
13:00 Den globala matresan
14:00 Dans i drakens tempel
15:00 UR Samtiden Tema
16:00 UR Samtiden
19:00 En bok, en författare
19:20 Musikvideons historia: 80-talssynten
19:35 Antikmagasinet
20:05 Skönhetsideal jorden runt: Brasilien
21:00 Världens dyraste fisk
21:55 Modematchen i New York
22:45 Dokument utifrån: Våra elektroniska sopor
23:40 En bok, en författare
07:05 MotoGP Malaysia: Moto3 - Träning 2
07:55 MotoGP Malaysia: Träning 2
09:00 MotoGP Malaysia: Moto2 - Träning 2
10:00 Speedway GP Highlights: Torun
11:00 MotoGP Malaysia: Träning 1
12:10 MotoGP Malaysia: Träning 2
13:20 NASCAR Highlights: GEICO 500
14:15 Mobil 1: The Grid
14:45 MotoGP Malaysia: Träning 1
15:55 MotoGP Malaysia: Moto3 - Träning 2
16:50 MotoGP Malaysia: Träning 2
18:00 MotoGP Malaysia: Moto2 - Träning 2
19:00 Mobil 1: The Grid
19:30 NASCAR Highlights: GEICO 500
20:30 MotoGP Malaysia: Träning 1
21:40 MotoGP Malaysia: Träning 2
23:00 Speedway GP Highlights: Torun
05:00 Rorri Racerbil
05:10 Pim & Pom
05:15 Pim & Pom
05:20 Greta Gris
05:25 Greta Gris
05:30 Greta Gris
05:40 Bubble Guppies
06:00 Umizoomi
06:25 Paw Patrol
06:35 Dora Utforskaren
07:00 SvampBob Fyrkant
07:25 SvampBob Fyrkant
07:40 Djungel George
08:05 Oggy och Kackerlackorna
08:15 Oggy och Kackerlackorna
08:30 Fairly Odd Parents
09:00 iCarly
09:25 iCarly
09:55 Det Hemsökta Huset
10:20 Sam & Cat
10:45 Sam & Cat
11:15 Familjen Thunderman
11:40 Big Time Rush
12:05 SvampBob Fyrkant
12:30 Smulbröderna
13:00 Fairly Odd Parents
13:25 Totally Spies
13:55 Winx Club
14:20 Pingvinerna från Madagaskar
14:50 SvampBob Fyrkant
15:05 Fairly Odd Parents
15:35 Smulbröderna
16:00 Ned's Declassified
16:15 How To Rock
16:40 Det Hemsökta Huset
17:10 Familjen Thunderman
17:40 Sam & Cat
18:05 Big Time Rush
19:00 Victorious
19:25 Sam & Cat
19:50 See Dad Run
20:20 iCarly
20:45 Fred: The Show
02:25 Call of the Wildman
02:50 Call of the Wildman
03:15 Gator Boys
04:02 Mänskligt byte
04:49 Otämjt & oklippt
05:36 Apornas värld
06:00 Bondi Vet
06:25 Groomer has it
07:15 My Cat from Hell
08:10 Animal Clinic
09:05 Dick 'n' Dom Go Wild
09:30 Dick 'n' Dom Go Wild
10:00 Hundfrisören i Beverly Hills
10:30 Hundfrisören i Beverly Hills
10:55 Bondi Vet
11:20 Apornas värld
11:50 Call of the Wildman
12:15 Call of the Wildman
12:45 Gator Boys
13:40 Djurpolisen i Sydafrika
14:35 Groomer has it
15:30 My Cat from Hell
16:25 Too Cute!
17:20 Dick 'n' Dom Go Wild
17:45 Dick 'n' Dom Go Wild
18:15 Tanked
19:10 Treehouse Masters
20:05 Djurpolisen i Sydafrika
21:00 Swimming With Monsters
21:55 Mountain Monsters
22:50 Otämjt & oklippt
23:45 Monsters Inside Me
02:35 Sci-Trek
03:30 Så fungerar universum
04:20 Unchained Reaction
05:10 James May's Man Lab
06:00 Människa vs universum
06:55 Curiosity: Marslandningen 2012
07:45 Sci-Trek
08:40 James May's Man Lab
09:30 Gigantiska byggen
10:20 Så fungerar universum
11:10 Unchained Reaction
12:00 Så funkar det!
12:30 Sci-Trek
13:20 Mythbusters
14:10 Unchained Reaction
15:00 Gigantiska byggen
15:50 James May's Man Lab
16:40 Kina - rymden nästa
17:30 Maten och våra kroppar
18:20 Makalösa manicker
18:45 Så funkar det!
19:10 Mythbusters
20:00 James Woods: Futurescapes
20:50 Penn & Teller Tell A Lie
21:40 Time Warp
22:30 Så fungerar universum
23:20 Makalösa manicker
23:45 Så funkar det!
05:10 The Daily Show
05:35 Workaholics
06:00 The Daily Show
06:25 USAs Roligaste Stand Up
06:55 The Daily Show
07:25 USAs Roligaste Stand Up
07:50 USAs Roligaste Stand Up
08:20 USAs Roligaste Stand Up
08:50 The Daily Show
09:15 John Oliver's New York Stand Up Show
10:05 That '70s Show
10:35 That '70s Show
11:05 Malcolm in the Middle
11:30 Malcolm in the Middle
12:00 The Daily Show
12:30 Real Husbands of Hollywood
12:55 That '70s Show
13:25 That '70s Show
13:55 The King of Queens
14:20 The King of Queens
14:50 The Daily Show
15:20 That '70s Show
15:45 That '70s Show
16:15 The Daily Show
16:35 Real Husbands of Hollywood
17:05 Futurama
17:30 South Park
18:00 Malcolm in the Middle
18:30 Malcolm in the Middle
19:00 The Daily Show
19:25 That '70s Show
19:55 That '70s Show
20:25 Workaholics
20:50 South Park
21:20 Futurama
21:50 Adam Devine's House Party
22:15 The Half Hour
22:45 Friends
23:15 Friends
23:45 Friends
02:00 Människan på jorden
02:50 Extrema bilar
03:40 Smash Lab
04:25 Ultimate Warfare
05:10 Cafe Racer
05:35 Upp i det blå
06:00 Soluppgång över jorden: Tittarnas val
06:55 Inside West Coast Customs
07:45 Racingdynastier
08:30 Ultimate Warfare
09:20 Smash Lab
10:10 Ett spö och en ryggsäck
11:00 Bryta isen
11:25 Bryta isen
11:50 Människan på jorden
12:40 Ultimate Warfare
13:30 Smash Lab
14:20 Cafe Racer
14:45 Upp i det blå
15:10 Ett spö och en ryggsäck
16:00 Universums mörka sida
16:50 Discovery Project Earth
17:40 Ultimate Warfare
18:30 Smash Lab
19:20 Upp i det blå
19:45 Upp i det blå
20:10 Gold Divers
21:00 Universums mörka sida
21:50 Discovery Project Earth
22:40 Extrema bilar
23:30 Man, Woman, Wild
DR2
03:15 Deadline Nat
07:00 DR2 Morgen
09:00 DR2 Morgen (G)
11:00 Paul Merton i Indien - Punjab
11:45 Rundt om Det indiske Ocean med Simon Reeve
12:45 The Daily Show
13:05 Kontant: Du bliver handlet på Facebook
13:35 Debatten
14:35 Detektor: DR og Venstre i krig med fakta
15:05 Tidsmaskinen om aleneforældre
15:25 Spin II
16:15 P1 Debat på DR2: Skal vi bruge ulandshjælpen på asysøgere i Danmark?
17:00 DR2 Dagen
18:00 Sagen genåbnet: Massakren
18:50 Krysters Kartel
19:00 DR2 Undersøger: Når stormen rammer
19:30 Mig og min familie
20:00 A.I - kunstig intelligens
22:15 Tidsmaskinen
22:30 Deadline
23:00 JERSILD minus SPIN
23:30 60 Minutes
07:30 NHL: St Louis Blues-Vancouver Canucks
11:00 Segling: World Match Racing Tour - Chicago Match Cup
12:00 Trans World Sport
13:00 European Tour Weekly
13:30 Inside the PGA Tour
14:00 European Tour Highlights
15:00 European Tour Highlights
16:00 Euroleague: Emporio Armani Milan-Barcelona
18:00 Handboll: Champions League Rewind Show (D)
18:30 NFL Gameday
19:00 NFL: Denver Broncos-San Diego Chargers
22:00 NHL: Detroit Red Wings-Pittsburgh Penguins
20:00 Det röda bandets sällskap
20:50 Sivert och träden
21:00 Mr Selfridge
21:45 Mr Selfridge
22:30 Vem vet mest?
23:00 Det stora matslaget
07:00 Bästa vännen
07:15 Yakari
07:30 Fåret Shaun
07:40 Stella och Sam
07:55 Farfar i fickan
08:05 Biet Maya
08:20 Skåpbilen Olle
08:25 Tripp och Tropp upptäcker djur
08:30 Byggare Bob
08:40 Lulu Zipadoo
08:55 Människans lilla planet
09:00 Lilla Aktuellt skola
09:15 Små spöken
09:25 Dinosaurietåget
09:40 Stor och liten
09:50 Molly Monster
09:55 Tess och Ubbe
10:05 Gaspard och Lisa
10:20 Rorri Racerbil
10:30 Lek med mig i Sesam
10:55 Bert och Ernie på äventyr
11:00 Abbys flygande skola för feer
11:10 Lilla blåa draken
11:15 Daniel Tigers kvarter
11:30 Sagor från zoo
11:40 Jasper Pingvin
11:50 Boo
12:00 Imse och Vimse - polska
12:05 Runt i naturen - Här kommer äggdjuren - teckenspråk
12:10 I drömmarnas trädgård
12:40 Florries drakar
12:50 Fumlesen
13:00 Lilla Aktuellt teckenspråk
13:15 Breven från Felix
13:25 Yoko! Jakamoko! Toto!
13:30 Pax jordiska äventyr - samiska
13:45 Lata Lucy
13:50 Babar och Badous äventyr
14:05 Yakari
14:15 Masha och björnen
14:20 Tatonkas berättelser
14:35 Piggley Winks äventyr
15:00 Rudi kapplöpningsgrisen
15:25 Lou!
15:45 Elefantprinsessan
16:10 M.I. High
16:35 Fångad
17:00 Florries drakar
17:10 Timmy lamm
17:20 Pim och Pom
17:30 Molly Monster
17:35 Riddare Micke
17:45 Stor och liten
18:00 Fredagkväll med Malin
18:01 Pax jordiska äventyr
18:15 Fixa showen
18:30 Minimello 2014
18:50 Amigo grande
19:20 Piñata
19:45 Fredagkväll med Malin
TLC
02:00 Min hemliga kropp
02:30 Min hemliga kropp
03:00 Deadly Women
03:55 Gangsterfruar
04:45 Long Island Medium
05:10 Long Island Medium
05:35 Say Yes to the Dress
06:00 Nybakade föräldrar
06:25 My Five Wives
07:20 Randy's Wedding Rescue
08:15 Your Style in His Hands
09:05 Masterchef Professionals
12:00 My Five Wives
13:00 Cake Boss
13:30 Cake Boss
14:00 Randy's Wedding Rescue
15:00 Your Style in His Hands
16:00 Masterchef Professionals
17:00 Long Island Medium
17:30 Long Island Medium
18:00 My Five Wives
19:00 Randy's Wedding Rescue
20:00 Bakery Boss
21:00 California Investigator
21:30 California Investigator
22:00 Young, Hot and Crooked
22:30 Young, Hot and Crooked
23:00 Ghost Lab
08:36 Snooker: European Tour - Bulgarian Open i Sofia, Bulgarien
09:59 FIA WTCC: Cars The WTCC Magazine
10:32 Dart: Top of Ghent i Gent, Belgien
12:23 Sport: WATTS
12:38 Sport: Sports Insiders
13:15 Vintersport: Ski Pass
13:38 Snooker: Shanghai Masters, Kina
15:44 FIA WTCC: Cars The WTCC Magazine
16:17 Sport: WATTS
16:35 Sport: WATTS
17:30 Dart: Top of Ghent i Gent, Belgien
18:34 Snooker: European Tour, Tyskland
20:00 Boxning: Knockouts Classics
20:49 Boxning: Mike Tyson
21:02 Boxning: Match i Merthyr Tydfil, Wales
23:00 Rally: European Rally Championship - Du Valais
23:32 Motorsport: GT Academy Masterclass
23:45 Styrkesport: Champions League
07:30 Sport: WATTS
08:30 Amerikansk fotboll: NCAA Big Ten Conference, USA
10:00 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
11:30 Cykel: Six Days of Amsterdam i Amsterdam, Nederländerna
13:00 Vintersport: Ski Pass
13:15 Sport: WATTS
14:15 Cykel: Six Days of Amsterdam i Amsterdam, Nederländerna
15:30 Fotboll: Super League, Indien
17:30 Vintersport: Ski Pass
17:45 Cykel: Six Days of Amsterdam i Amsterdam, Nederländerna
19:00 Fotboll: Bundesliga - höjdpunkter
20:00 Fotboll: Bundesliga - introduktion
20:30 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
22:30 Dart: Top of Ghent i Gent, Belgien
05:30 Jordens hetaste plats
06:30 Mysteriet Taj Mahal
07:20 Indiens historia
08:15 Axess föredrag om religion
08:40 Hur gör hajar?
09:40 Renässansen
10:40 Biomimetik
11:35 Diagnoser - Del 1 av 3
13:40 Det Elisabetanska England
14:30 Global Axess: Religion
15:00 Parisorkestern spelar spanskt
15:45 Musik och Monarki
16:45 Konsten att bevara konst
17:40 Familjen Shtisel
18:30 Veckans bok
19:00 Fantastiska material
20:00 Elefanternas dagbok
20:50 Hur fungerar matematiken?
21:50 Axess föredrag om religion
22:10 Amerika - en historia om framtiden
23:05 Brendel vid flygeln
DR1
02:25 Spooks
03:20 Der er noget i luften
03:45 Der er noget i luften
04:15 Gør ikke dette hjemme!
04:45 Udsendelsesophør
05:20 Dyrenes planet
06:10 Emmerdale
06:35 Dyrehospitalet
07:05 Den store britiske bagedyst
08:05 Emmerdale
08:25 En reporter går ombord
08:55 De flyvende læger
09:45 Dyrenes planet
10:35 Luksuskrejlerne
11:20 Antikkrejlerne
12:05 Skattejægerne
12:35 Danskernes Krønike - Vores arbejde
13:05 Kender Du Typen?
13:45 Kriminalkommissær Barnaby
15:20 Hercule Poirot
16:10 Hercule Poirot
17:00 Landsbyhospitalet
17:50 TV AVISEN
18:00 Auktionshuset III
18:30 TV AVISEN med Sporten og Vejret
19:00 Disney sjov
20:00 Versus
21:00 TV AVISEN
21:15 Vores vejr
21:25 Fredagsfilm: Sjakalen
23:25 I nattens mørke
02:20 Storstadsskräp
03:10 Militära hemligheter
03:58 Jag lever
04:46 Extrema maskiner
05:34 Industrialismens tidevarv - Europa
06:00 Djungelkrokar
06:25 Överlevnad med Les Stroud
07:15 Klassiska bilar sökes
07:40 Klassiska bilar sökes
08:05 Storstadsskräp
08:55 North America
09:45 Militära hemligheter
10:35 Jag lever
11:25 Extrema maskiner
12:15 Överlevnad med Les Stroud
13:05 Klassiska bilar sökes
13:30 Klassiska bilar sökes
13:55 En världsomsegling på de sju haven
14:45 Storstadsskräp
15:35 Militära hemligheter
16:25 Jag lever
17:20 Extrema maskiner
18:15 Sanningen bakom
19:10 Överlevnad med Les Stroud
20:05 Klassiska bilar sökes
20:30 Klassiska bilar sökes
21:00 Sanningen bakom
21:55 Sanningen bakom
22:50 Extrem ingenjörskonst
23:45 New York: Inifrån och ut
06:00 Phineas och Ferb
06:15 Japanizi: Going Going Gong
06:45 Lab Rats
07:10 Phineas och Ferb
07:25 Supersjukhuset
07:50 Kickin it
08:15 Phineas och Ferb
08:30 Phineas och Ferb
08:45 Crash and Bernstein
09:10 Crash and Bernstein
09:35 Kickin' It
10:00 Kickin' It
10:25 Danny Cunningham - Skolans Ninja
10:50 Danny Cunningham - Skolans Ninja
11:05 Phineas och Ferb
11:30 Phineas och Ferb
11:55 Lab Rats
12:20 Lab Rats
12:45 Pac-Man och spökäventyren
13:10 Pac-Man och spökäventyren
13:35 Phineas och Ferb
14:00 Phineas och Ferb
14:15 Supersjukhuset
14:40 Danny Cunningham - Skolans Ninja
14:55 Danny Cunningham - Skolans Ninja
15:10 Phineas och Ferb
15:35 Phineas och Ferb
16:00 Lab Rats
16:25 Lab Rats
16:50 Kickin' It
17:15 Kickin' It
17:40 Phineas och Ferb
17:55 Phineas och Ferb
18:20 Danny Cunningham - Skolans Ninja
18:30 Danny Cunningham - Skolans Ninja
18:45 Danny Cunningham - Skolans Ninja
19:00 Lab Rats
19:25 Lab Rats
19:50 Gravity Falls
20:20 Gravity Falls
20:45 Lab Rats
21:10 Kickin' It
21:35 Phineas och Ferb
10:00 ABC
10:10 Smålandsnytt
10:20 Västnytt
10:30 Värmlandsnytt
10:40 Programtablå
10:45 Här är ditt liv
12:55 Programtablå
13:00 Vem vet mest?
13:30 En bok, en författare
13:50 Vi förändrar oss
14:00 Landgång
14:30 Sjuan
15:00 Kongoveteranerna
16:00 Rapport
16:05 En bok, en författare
16:25 Bilderna som förändrade vetenskapen
16:35 Programtablå
16:45 Ella Bella bingo
16:55 Junk
17:25 Barda
17:55 Sportnytt
18:00 Rapport
18:10 Regionala nyheter
18:15 Go'kväll
19:00 Vem vet mest?
19:30 Rapport
20:00 Doobidoo
21:00 Skavlan
22:00 Noll koll på ungarna
22:40 Hem till byn
23:40 Aktuellt
23:58 Kulturnyheterna
 
Fredag 24, Oktober 2014, Vecka 42 Wikipedia Namnsdagar : FN Dagen Evert, Eilert

Populära kanaler

10:00Mr Selfridge
08:05Världens fakta: Paradisapor
06:00Top Model 16
10:00Malou efter tio
06:05Desperate Housewives
06:00Just Shoot Me
06:50Wife swap

Populär nyheter


Dagens väder : Stockholm

Stockholm Weather forecast © weather-wherever.co.uk