07:30 Tills döden skiljer oss åt
08:30 Sverige!
09:00 Sportspegeln
09:30 Landet runt
10:15 Skavlan
11:15 Radiohjälpen: På besök i Paraguay
11:20 Smartare än en femteklassare
12:20 Här är ditt liv
14:10 Ministern
15:50 Handboll: Elitserien
17:50 Påskens berättelser från Jerusalem
17:55 Sportnytt
18:00 Rapport
18:10 Regionala nyheter
18:15 Fråga doktorn
19:00 Min son, min son
19:30 Rapport
19:55 Regionala nyheter
20:00 Haga slott - ett kungligt hem
21:00 Arvingarna
22:00 Secrets and lies
22:45 Enlightened
23:15 Rapport
23:20 The Bible
08:10 Leva som amish
09:00 Rapport
09:05 Glas från Nøstetangen
09:10 Bibelns mysterier
10:00 Rapport
10:05 Bibelns mysterier
11:00 Rapport
11:05 Påskdagsmässa från Örebro
12:20 Rapport
12:25 Lägg ut
12:55 Jazz på hög höjd
13:00 Klangen av ett år - Ann-Sofi Söderqvist
14:00 Ridsport: Världscupfinal
17:00 Draklegender
17:50 Kampen om kronan
18:00 Havets jättar
19:00 Vem vet mest?
19:30 Deadly 60
20:00 Vetenskapens värld
21:00 Aktuellt
21:15 Sportnytt
21:30 Fotbollskväll
22:00 Trendiga husdjur
22:45 Byn vid världens ände
23:45 Programmen som förändrade TV
TV3
06:00 Extreme Home Makeover
06:55 Nanny
07:25 Alla älskar Raymond
07:55 Jims värld
08:25 Smurfarna
10:30 How I Met Your Mother
11:00 How I Met Your Mother
11:30 Hell's Kitchen
12:30 Project Runway
13:20 Lyxfällan
14:20 Gullivers resor
16:00 The Real Housewives of Beverly Hills
17:00 How I Met Your Mother
17:30 How I Met Your Mother
18:00 Hell's Kitchen
19:00 Top Model Sverige
19:30 Top Model Sverige
20:00 Talang Sverige
21:00 Hasselhoff - en svensk talkshow
22:00 Pluras kök Sicilien
23:15 Sleepy Hollow
TV4
06:00 Leila bakar
06:30 Scooby-Doo! Legend of the phantosaur
07:58 Nyhetsmorgon
11:30 En prins i New York
13:55 Bloopers
14:25 17 again
16:25 Dumpa honom
18:50 Keno
19:00 TV4Nyheterna
19:10 TV4Sporten
19:25 TV4Vädret
19:30 Halv åtta hos mig
20:00 Bonde söker fru
21:00 Knight and day
22:00 TV4Nyheterna
22:05 TV4Vädret
22:15 Knight and day
23:15 Brottskod: Försvunnen
06:00 The Neighbors
06:20 Kära Susan
06:45 Frasier
07:10 Christine
07:35 Cougar Town
08:00 Homeshop
08:15 America's Funniest Home Videos
08:45 Private Practice
09:44 Unidentified Flying Mater
09:50 Prinsessan och grodan
11:40 Desperate Housewives
12:35 Happy Endings
13:05 Ellen DeGeneres Show
14:00 Frisörakuten
15:00 Familjen Kardashian
16:00 Happy Endings
16:30 SHL-slutspelet: Final
20:00 Ullared
21:00 CSI
22:00 La Bamba med Filip & Fredrik
23:00 2 1/2 män
23:30 2 1/2 män
TV6
06:05 Just shoot me
06:30 Stargate Atlantis
07:25 Grimm
08:20 Jims värld
08:50 Jims värld
09:15 Våra värsta år
09:45 Våra värsta år
10:15 Community
10:45 Simpsons
11:15 Simpsons
11:45 Stargate SG-1
12:40 Stargate Atlantis
13:35 Seinfeld
14:05 Seinfeld
14:35 Simpsons
15:05 Simpsons
15:35 Family guy
16:00 Family guy
16:30 Scrubs
17:00 Scrubs
17:30 Anger Management
18:00 How I Met Your Mother
18:30 How I Met Your Mother
19:00 Family guy
19:30 Family guy
20:00 Simpsons
20:30 Simpsons
21:00 2 1/2 män
21:30 Anger Management
22:00 Radiostyrd
22:30 Brooklyn Nine Nine
23:00 Scrubs
23:30 Scrubs
05:55 The family
07:00 Trinny & Susannah stylar om Norge
07:30 Det stora fyndkriget
08:00 The talk
08:55 Sändningsuppehåll
11:00 Legenden om ugglornas rike
12:25 Vad blir det för mat
13:00 Det okända
14:00 Wife swap
15:00 Världens strängaste föräldrar
16:20 Judys domstol
16:50 Dr Phil
17:55 Glamour
18:30 Jamie Oliver: Middag på 15 minuter
19:00 Trinny & Susannah stylar om Norge
19:30 Det stora fyndkriget
20:00 112 - på liv och död
21:00 Biggest loser - tro, hopp och kärlek
22:00 Medium
22:55 Benidorm
23:30 M.A.S.H.
06:05 Hairy Bikers: Morsans käk
07:20 Gold Rush
08:15 Homeshop
09:00 Duck Commander
09:25 Dödlig fångst
10:25 Top Gear
11:30 The Office
11:55 Bob's Burgers
12:20 Frasier
12:45 Frasier
13:15 Duck Commander
13:40 Grand Designs
14:50 Dödlig fångst
15:50 Gold Rush
16:50 Top Gear
18:00 Bob's Burgers
18:30 The Cleveland Show
19:00 Gordon's Kitchen Nightmares
20:00 2 1/2 män
20:30 2 1/2 män
21:00 Pirates of the Caribbean - Svarta Pärlans förbannelse
23:45 CSI NY
08:30 James Mays stora idéer
09:45 James Mays stora idéer
11:00 James Mays stora idéer
12:15 Extremsport med Freddie Flintoff
12:20 Amazing Eats
13:55 Träskjägarna
14:55 Den japanska pilbågen
16:00 Blackout
17:30 Hur fungerar det?
18:00 Krokodiljägaren
19:00 Outlaw Bikers
20:00 Jorden runt med Ewan McGregor och Charley Boorman
21:00 Bombjägarna
22:00 Life Below Zero: The Thaw
23:00 Gatugängens inre krets
06:25 Fotboll: Milan - Livorno
06:25 Fotboll: Milan - Livorno
08:25 Framgång i sikte
08:25 Framgång i sikte
08:55 Sändningsuppehåll
08:55 Sändningsuppehåll
12:05 Major league soccer: Vancouver - LA Galaxy
12:05 Major league soccer: Vancouver - LA Galaxy
14:00 Fotboll: Marseille - Lille
14:00 Fotboll: Marseille - Lille
15:55 Fotboll: Monaco - Nice
15:55 Fotboll: Monaco - Nice
17:55 Ride
17:55 Ride
18:25 Framgång i sikte
18:25 Framgång i sikte
19:05 Studio: Superettan
19:05 Studio: Superettan
19:15 Fotboll: Hammarby - Ängelholm
19:15 Fotboll: Hammarby - Ängelholm
20:10 Studio: Superettan
20:10 Studio: Superettan
20:20 Fotboll: Hammarby - Ängelholm
20:20 Fotboll: Hammarby - Ängelholm
21:20 Gol, gol, but
21:20 Gol, gol, but
22:20 Ride
22:20 Ride
22:55 Fotboll: Hammarby - Ängelholm
22:55 Fotboll: Hammarby - Ängelholm
02:00 Survive That!
03:00 The Rise of the Nazi Party
03:55 Magic of Science
04:20 Magic of Science
04:45 Moonshiners' Tickle
05:10 Moonshiners' Tickle
05:35 Förklaring följer med Kenneth Tonef
06:00 Förklaring följer med Kenneth Tonef
06:25 Dödlig fångst
08:15 Hur fungerar det där?
08:40 Baggage Battles
09:05 Femmans växel
10:00 Wheeler Dealers: Top 5
11:00 Porter Ridge
11:30 Porter Ridge
12:00 Ice Pilots
13:00 Gömda skatter
14:00 Hur fungerar det där?
14:30 Baggage Battles
15:00 Testa inte detta
16:00 Så görs din mat
16:30 Förklaring följer med Kenneth Tonef
17:00 Fast and Loud
18:00 Klassiska bilar sökes
18:30 Klassiska bilar sökes
19:00 Mythbusters
20:00 Combat Dealers
21:00 Wheeler Dealers
22:00 Femmans växel
23:00 Fast and Loud
05:55 Alarm 112
06:30 Alarm 112
07:00 Landsbygdsakuten
08:00 SOS
09:00 Räddningskvinnorna
10:00 Livräddarna på Bondi Beach
10:30 Livräddarna på Bondi Beach
11:00 Det kungliga lasarettet
11:30 Det kungliga lasarettet
12:00 Sändningsuppehåll
14:00 Polis på plats
14:30 Polis på plats
15:00 Det kungliga lasarettet
15:35 Drönarnas krig
16:00 FBI inifrån
17:00 Kartläggning av ett mord
18:00 De omisstänkta
19:00 Kvinnor som mördar
20:00 Akut 24
20:30 Akut 24
21:00 Räddningskvinnorna
22:00 DEA - drogpolisen
23:00 48 avgörande timmar
05:55 Step brothers
07:45 Sändningsuppehåll
11:55 Dagboken ? jag sökte dig och fann mitt hjärta
14:25 Dave
16:45 Ghostbusters
18:50 Ghostbusters 2
21:00 Copycat
23:35 Casa de mi padre
10:00 Premier League: Newcastle-Swansea
12:00 Premier League: Tottenham-Fulham
14:00 Premier League: Norwich-Liverpool
16:00 Premier League: Hull-Arsenal
18:00 Premier League: Everton-Manchester United
19:50 Premier League Review
20:50 Premier League: Manchester City-West Bromwich
23:00 Premier League: Chelsea-Sunderland
10:00 Premier League: Newcastle-Swansea
12:00 Premier League: Tottenham-Fulham
14:00 Premier League: Norwich-Liverpool
16:00 Premier League: Hull-Arsenal
18:00 Premier League: Everton-Manchester United
19:50 Premier League Review
20:50 Premier League: Manchester City-West Bromwich
23:00 Premier League: Chelsea-Sunderland
09:00 Golfing World - Daily News
10:00 RBC Heritage
15:00 Golfing World - Daily News
16:00 Maybank Malaysian Open
20:00 PGA Tour: Highlights
21:00 European Tour: Highlights
22:00 Golfing World - Daily News
23:00 PGA Tour: Highlights
06:30 Rötter - nästa generation
06:30 Rötter - nästa generation
07:15 Åsa-Nisse på hal is
07:15 Åsa-Nisse på hal is
08:45 Sändningsuppehåll
08:45 Sändningsuppehåll
12:00 Åsa-Nisse på jaktstigen
12:00 Åsa-Nisse på jaktstigen
13:55 Hem till gården
13:55 Hem till gården
14:25 Hem till gården
14:25 Hem till gården
14:50 De fattiga och de rika
14:50 De fattiga och de rika
16:00 Förintelsen
16:00 Förintelsen
18:00 Par i hjärter
18:00 Par i hjärter
19:00 Dallas
19:00 Dallas
20:00 M.A.S.H.
20:00 M.A.S.H.
20:30 En härlig tid
20:30 En härlig tid
21:00 Magnum
21:00 Magnum
22:00 Förintelsen
22:00 Förintelsen
02:15 Leopard Fight Club
03:05 Shamwari: ett liv i det vilda
03:30 Shamwari: ett liv i det vilda
03:55 Djurpolisen i Sydafrika
04:45 Treehouse Masters
05:35 Nödrop från naturen
06:00 Schimpansernas lustgård
06:25 Fy på dig!
07:15 Det vilda Frankrike
08:10 Too Cute!
09:05 Safari Vet School
09:35 Safari Vet School
10:00 Djurpolisen
10:55 Schimpansernas lustgård
11:20 Vilda krigare
11:50 Animal Clinic
12:45 Vilda smådjur
13:40 Safari Vet School
14:05 Safari Vet School
14:30 Min katt från helvetet
15:30 Det vilda Frankrike
16:25 Naturens nyfödda
16:50 Naturens nyfödda
17:20 Pandaäventyr med Nigel Marven
18:15 Too Cute!
19:10 My Pet's Gone Viral
19:40 My Pet's Gone Viral
20:05 Safari Vet School
20:35 Safari Vet School
21:00 Too Cute!
21:55 My Pet's Gone Viral
22:25 My Pet's Gone Viral
22:50 Djurpolisen i Phoenix
23:45 Mysteries: Megalodon
02:00 Skywire: livet som lindansare
02:50 Risktagare
03:40 Kontrollerat kaos
04:25 Desert Car Kings
05:10 Nationalparker: Everglades - Livets flod
05:35 Nationalparker: Santa Monica-bergen
06:00 Soluppgång över Jorden - internationell special
06:55 Dual Survival
07:45 Nationalparker: Everglades - Livets flod
08:10 Nationalparker: Santa Monica-bergen
08:30 Fantastiska uppfinningar
09:20 Science of the Movies
10:10 Steve Engmans nordamerikanska äventyr
10:35 Steve Engmans nordamerikanska äventyr
11:00 Dödlig fångst
11:50 Skywire: livet som lindansare
12:40 Fantastiska uppfinningar
13:30 Science of the Movies
14:20 Klassiska bilar sökes
14:45 Klassiska bilar sökes
15:10 USA ur ett fågelperspektiv
16:00 Ett annat liv
16:50 Risktagare
17:40 Fantastiska uppfinningar
18:30 Science of the Movies
19:20 Klassiska bilar sökes
19:45 Klassiska bilar sökes
20:10 Extrem överlevnad
21:00 Ett annat liv
21:50 Risktagare
22:40 American Chopper
23:30 Man, Woman, Wild
06:00 Medeltiden
07:10 Ett påskmästerverks privatliv: The Taking of Christ
08:05 Den förste Jesus?
09:00 Möt romarna
10:10 Mahatma Gandhis bana
11:10 Livet på Jesus tid
12:10 Tempelberget
13:10 Ett påskmästerverks privatliv: The Taking of Christ
14:10 Förbjuden historia
15:00 Förbjuden historia
15:50 Time Team XV
16:50 Terror och spioneri under Elisabet I:s tid
17:50 Mytjägarna
18:50 Mytjägarna
19:50 Krigstidens farm
21:00 Tudortidens farm
22:10 Medeltiden
23:10 Black Ops
08:00 NHL Tonight
09:00 Stanley Cup-slutspelet: Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning
11:00 Stanley Cup-slutspelet: San Jose Sharks-Los Angeles Kings
13:00 NHL Tonight
14:00 Stanley Cup-slutspelet: New York Rangers-Philadelphia Flyers
16:00 Stanley Cup-slutspelet: Boston Bruins-Detroit Red Wings
18:00 Stanley Cup-slutspelet: Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning
20:00 Stanley Cup-slutspelet: New York Rangers-Philadelphia Flyers
22:00 NHL Tonight
23:00 Stanley Cup-slutspelet: Boston Bruins-Detroit Red Wings
02:00 Double Cross
02:45 Dödliga möten
03:30 Dödliga synder
04:20 Jag blev mördad
04:45 Jag blev mördad
05:10 Jag blev mördad
05:35 Jag blev mördad
06:00 Verklighetens mordutredare
06:50 Kriminaltekniker
07:40 Jag blev mördad
08:05 I förföljarens sikte
08:30 Doktor G - obducent
09:20 Försvunnen
10:10 Försvunnen
11:00 Verklighetens mordutredare
11:50 Jag blev mördad
12:15 I förföljarens sikte
12:40 Kriminaltekniker
13:30 Försvunnen
14:20 Doktor G - obducent
15:10 Försvunnen
16:00 Verklighetens mordutredare
16:50 Kriminaltekniker
17:40 Jag blev mördad
18:05 I förföljarens sikte
18:30 Doktor G - obducent
19:20 Försvunnen
20:10 Försvunnen
21:00 Försvunnen
21:50 Injustice Files: Hood of Suspicion
22:40 Verkliga brottsutredningar
23:30 Mord i passionens hetta
05:10 Bubble Guppies
05:35 Dora Utforskaren
06:00 Ben & Hollys Lilla Kungarike
06:10 Kom Igen Diego!
06:35 Umizoomi
06:55 Supertrion- Wonderpets
07:20 Paw Patrol
07:45 Dora Utforskaren
08:10 Bubble Guppies
08:30 Tickety Toc
08:45 Umizoomi
09:05 Ben & Hollys Lilla Kungarike
09:15 Max & Ruby
09:40 Rorri Racerbil
09:50 Dora Utforskaren
10:15 Louie
10:20 Louie
10:25 Max & Ruby
10:50 Strutsen Olive
10:55 Strutsen Olive
11:00 Fifi och blomsterfröna
11:15 Ni Hao Kai Lan
11:35 Kom Igen Diego!
12:00 Ben & Hollys Lilla Kungarike
12:10 Ben & Hollys Lilla Kungarike
12:25 Bubble Guppies
12:45 Fifi och blomsterfröna
12:55 Ni Hao Kai Lan
13:20 Umizoomi
13:45 Louie
13:50 Louie
13:55 Louie
14:00 Louie
14:10 Strutsen Olive
14:15 Strutsen Olive
14:20 Strutsen Olive
14:25 Dora Utforskaren
14:45 Supertrion- Wonderpets
15:10 Max & Ruby
15:35 Umizoomi
16:00 Tickety Toc
16:10 Fifi och blomsterfröna
16:25 Ni Hao Kai Lan
16:45 Rorri Racerbil
16:55 Paw Patrol
17:10 Bubble Guppies
17:35 Dora Utforskaren
18:00 Ben & Hollys Lilla Kungarike
18:10 Kom Igen Diego!
18:35 Umizoomi
18:55 Supertrion- Wonderpets
19:20 Paw Patrol
19:30 Dora Utforskaren
19:55 Bubble Guppies
20:20 Tickety Toc
20:30 Umizoomi
20:55 Ben & Hollys Lilla Kungarike
21:05 Ben & Hollys Lilla Kungarike
21:15 Max & Ruby
21:40 Rorri Racerbil
21:50 Dora Utforskaren
22:15 Louie
22:20 Louie
22:25 Max & Ruby
22:50 Strutsen Olive
22:55 Strutsen Olive
23:00 Fifi och blomsterfröna
23:10 Ni Hao Kai Lan
23:35 Kom Igen Diego!
23:55 Ben & Hollys Lilla Kungarike
02:25 Supersjukhuset
02:45 Supersjukhuset
03:10 Danny Cunningham - Skolans Ninja
03:30 Yo, min kompis är ett spöke
03:55 Packages From Planet X
04:15 Violetta
05:00 Sofia den första
05:25 Phineas och Ferb
05:35 Lycka till Charlie!
06:00 Jake och piraterna i Landet Ingenstans
06:15 Sofia den första
06:40 Lycka till Charlie!
07:05 Austin & Ally
07:30 Dog With a Blog
07:55 Jessie
08:20 Wander i galaxen
08:35 Liv och Maddie
09:00 Hitta Nemo
10:45 Wander i galaxen
11:00 Par i kungar
11:25 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
11:50 Dippers guide to the unexplained
12:00 Den Lilla Sjöjungfrun 2
13:20 Lycka till Charlie!
13:45 Austin & Ally
14:10 Bilar Kortfilm
14:15 Dog With a Blog
14:40 På äventyr med Disneys älvor
15:10 Good Luck Charlie Special Delivery
16:00 Violetta
16:50 Jessie
17:15 Shake It Up
17:40 Dog With A Blog
18:05 Liv och Maddie
18:30 DEN LILLA SJÖJUNGFRUN - SAGAN OM ARIEL
19:50 Dog With A Blog
20:15 Phineas och Ferb
20:30 Violetta
21:20 Wander i galaxen
21:35 Lycka till Charlie!
22:00 Lycka till Charlie!
22:20 Austin & Ally
22:45 Dog With a Blog
23:05 Jessie
23:25 Par i kungar
23:50 A.N.T. - Avancerad Ny Talang
06:05 All världens reklam
06:30 Ett herrans liv - påskspecial
07:10 Fresh prince i Bel Air
07:35 Fresh prince i Bel Air
08:00 Sändningsuppehåll
11:05 Sändningsuppehåll
11:30 M.A.S.H.
11:55 M.A.S.H.
12:20 Janssons frestelse
13:35 Se upp för Ellie
13:55 Se upp för Ellie
14:15 All världens reklam
14:40 Jackass 3
16:10 Kissing Jessica Stein
17:45 David Letterman
18:40 Shameless
20:10 Who's that girl?
22:00 Jumpin' Jack Flash
09:00 En bok, en författare
09:20 Låtarna som förändrade musiken
09:30 Designtalangerna
10:00 Strippornas dolda förflutna
11:00 Den begravda staden
12:00 I Djingis khans fotspår
13:00 Kapten Cook: Upptäcktsresan
14:00 Materialens skönhet
15:00 Life on Scilly
15:15 Alors demande!
15:25 Kortfilmsklubben - japanska
15:40 Kortfilmsklubben - spanska
15:50 ¡Pregunta ya!
16:00 UR Samtiden
19:00 En bok, en författare
19:20 Taxiförare
19:25 Pitch - reklambyråernas kamp
20:10 Världens natur: Indien
21:00 Journalist - med livet som insats
21:55 Konsten att överleva
22:45 Från öst till väst - Mellanösterns historia
23:40 Latinamerikaner i USA
13:00 MotoGP Americas: Moto3 - Race
14:05 MotoGP Americas: Moto2 - Race
15:10 MotoGP: Americas - Race
17:00 Speedway GP: Nya Zeeland Highlights
18:00 Formel 1: Kinas GP
21:00 F3 European Championship: Silverstone - Race 3
22:00 Formel 1: Kinas GP Highlights
23:00 NASCAR: Bojangles' Southern 500 Highlights
13:00 MotoGP Americas: Moto3 - Race
14:05 MotoGP Americas: Moto2 - Race
15:10 MotoGP: Americas - Race
17:00 Speedway GP: Nya Zeeland Highlights
18:00 Formel 1: Kinas GP
21:00 F3 European Championship: Silverstone - Race 3
22:00 Formel 1: Kinas GP Highlights
23:00 NASCAR: Bojangles' Southern 500 Highlights
05:00 Dora Utforskaren
05:20 Greta Gris
05:25 Greta Gris
05:30 Pim & Pom
05:35 Pim & Pom
05:40 Pim & Pom
05:45 Rorri Racerbil
05:55 Bubble Guppies
06:20 Umizoomi
06:40 Paw Patrol
06:55 Dora Utforskaren
07:20 SvampBob Fyrkant
07:40 Rabbids: Invasion
08:05 SvampBob Fyrkant
08:30 SvampBob Fyrkant
09:00 Det Hemsökta Huset
09:20 Big Time Rush
09:45 Big Time Rush
10:10 Sam & Cat
10:35 Victorious
11:00 Victorious
11:20 Groove High
11:45 Monsters vs. Aliens
12:10 Monsters vs. Aliens
12:30 SvampBob Fyrkant
12:45 SvampBob Fyrkant
13:00 Fairly odd parents
13:25 Fairly odd parents
13:55 iCarly
14:20 iCarly
14:45 Big Time Rush
15:10 Big Time Rush
15:35 Sanjay & Craig
15:45 Sanjay & Craig
15:55 Rabbids: Invasion
16:05 Rabbids: Invasion
16:10 Rabbids: Invasion
16:30 Jinxed
17:40 Big Time Rush
18:05 Hotel 13
18:15 Hotel 13
18:30 Sam & Cat
19:00 Big Time Rush
19:25 Big Time Rush
19:45 Sam & Cat
20:10 iCarly
20:35 iCarly
02:15 Leopard Fight Club
03:05 Shamwari: ett liv i det vilda
03:30 Shamwari: ett liv i det vilda
03:55 Djurpolisen i Sydafrika
04:45 Treehouse Masters
05:35 Nödrop från naturen
06:00 Schimpansernas lustgård
06:25 Fy på dig!
07:15 Det vilda Frankrike
08:10 Too Cute!
09:05 Safari Vet School
09:35 Safari Vet School
10:00 Djurpolisen
10:55 Schimpansernas lustgård
11:20 Vilda krigare
11:50 Animal Clinic
12:45 Vilda smådjur
13:40 Safari Vet School
14:05 Safari Vet School
14:30 Min katt från helvetet
15:30 Det vilda Frankrike
16:25 Naturens nyfödda
16:50 Naturens nyfödda
17:20 Pandaäventyr med Nigel Marven
18:15 Too Cute!
19:10 My Pet's Gone Viral
19:40 My Pet's Gone Viral
20:05 Safari Vet School
20:35 Safari Vet School
21:00 Too Cute!
21:55 My Pet's Gone Viral
22:25 My Pet's Gone Viral
22:50 Djurpolisen i Phoenix
23:45 Mysteries: Megalodon
02:35 Mäktiga fartyg
03:30 Mäktiga fartyg
04:20 Mäktiga fartyg
05:10 Mäktiga fartyg
06:00 Discovery Project Earth
06:55 Vår nyckfulla natur
07:20 Vår nyckfulla natur
07:45 Bang Goes the Theory
08:10 Bang Goes the Theory
08:40 Jorden - på katastrofens rand
09:30 Mäktiga fartyg
10:20 Tekniken bakom månfärderna
11:10 Smash Lab
12:00 Förklaring följer
12:30 Bang Goes the Theory
12:55 Bang Goes the Theory
13:20 Mythbusters
14:10 Smash Lab
15:00 Mäktiga fartyg
15:50 Jorden - på katastrofens rand
16:40 Penn & Teller Tell A Lie
17:30 Testa inte detta
18:20 Världens bästa prylar
18:45 Förklaring följer
19:10 Mythbusters
20:00 Gigantiska byggen
20:50 Byggnadsprojektens mästare
21:40 Bang Goes the Theory
22:05 Bang Goes the Theory
22:30 Tekniken bakom månfärderna
23:20 Världens bästa prylar
23:45 Förklaring följer
05:15 The Daily Show
05:35 The Daily Show
06:00 The Daily Show
06:25 USAs Roligaste Stand Up
06:55 The Daily Show
07:25 Archer
07:50 USAs Roligaste Stand Up
08:20 USAs Roligaste Stand Up
08:50 The Daily Show
09:15 USAs Roligaste Stand Up
09:45 Archer
10:15 That '70s Show
10:40 That '70s Show
11:05 The King of Queens
11:35 The King of Queens
12:00 The Daily Show
12:30 That '70s Show
13:00 That '70s Show
13:25 Archer
13:55 The King of Queens
14:20 The King of Queens
14:50 The Daily Show
15:20 That '70s Show
15:50 That '70s Show
16:15 The Daily Show
16:45 Rules of Engagement
17:05 South Park
17:35 South Park
18:05 Futurama
18:30 Futurama
19:00 Inside Amy Schumer
19:25 That '70s Show
19:55 That '70s Show
20:25 Rules of Engagement
20:55 South Park
21:25 Futurama
21:50 Friends
22:20 Friends
22:50 The King of Queens
23:20 The King of Queens
23:45 South Park
02:00 Skywire: livet som lindansare
02:50 Risktagare
03:40 Kontrollerat kaos
04:25 Desert Car Kings
05:10 Nationalparker: Everglades - Livets flod
05:35 Nationalparker: Santa Monica-bergen
06:00 Soluppgång över Jorden - internationell special
06:55 Dual Survival
07:45 Nationalparker: Everglades - Livets flod
08:10 Nationalparker: Santa Monica-bergen
08:30 Fantastiska uppfinningar
09:20 Science of the Movies
10:10 Steve Engmans nordamerikanska äventyr
10:35 Steve Engmans nordamerikanska äventyr
11:00 Dödlig fångst
11:50 Skywire: livet som lindansare
12:40 Fantastiska uppfinningar
13:30 Science of the Movies
14:20 Klassiska bilar sökes
14:45 Klassiska bilar sökes
15:10 USA ur ett fågelperspektiv
16:00 Ett annat liv
16:50 Risktagare
17:40 Fantastiska uppfinningar
18:30 Science of the Movies
19:20 Klassiska bilar sökes
19:45 Klassiska bilar sökes
20:10 Extrem överlevnad
21:00 Ett annat liv
21:50 Risktagare
22:40 American Chopper
23:30 Man, Woman, Wild
DR2
02:05 Barnesoldaten Emmanuel Jal
03:00 Unge Freud i Gaza
03:55 Deadline Nat
08:00 DR2 8:00
08:10 Sandheden om mænd
09:40 DR2s ARK - Var TV en god idé?
10:00 DR2 10.00
10:10 Direktøren for det hele
11:45 DR2s ARK - Var fængsler en god idé?
12:00 DR2 12.00
12:30 Det sejler - en seamovie fra Thorsminde til Christianshavn
13:00 Carmen møder Borat
14:00 DR2 14.00
14:05 The Daily Show
14:30 På den 2. side i Europa
15:01 Nigerias tv-konger
16:00 DR2 16.00
16:05 En nævefuld dollars
17:40 Det slører stadig
18:00 DR2 18.00
18:05 Den sorte skole: Reformationen
18:15 Da The Doors ramte Søborg
18:35 Bedste kvinde vinder
19:30 Han, hun og godset
20:00 Elsker dig for evigt
21:50 Akkari og Khader - frihed, lighed og islam
22:20 Denmark, you'll just love it
22:30 Deadline
23:00 De glemte danskere
06:00 Braving the Elements
06:25 Braving the Elements
06:50 Pit Crews
07:45 På hal is
08:40 Coast Guard Alaska
09:25 Braving the Elements
09:50 Braving the Elements
10:20 Pit Crews
11:10 Så funkar det
11:35 Coast Guard Florida
12:20 Hur man bygger...
13:15 Stamliv med Bruce Parry
14:15 Extreme Frontiers
15:10 Så funkar det
15:35 Så funkar det
16:00 På hal is
16:55 Hur man bygger...
17:55 Coast Guard Florida
18:40 Wow, det visste jag inte!
19:05 Wow, det visste jag inte!
19:30 Hur man bygger...
20:30 Coast Guard Florida
21:15 James Mays stora idéer
22:20 Stamliv med Bruce Parry
23:15 Inside
07:00 Stanley Cup-slutspelet: Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning
10:00 Sändningsuppehåll
14:00 Trans World Sport
15:00 Euroleague: Real Madrid-Olympiacos
17:00 Futbol Mundial
17:30 NBA-slutspelet: Miami Heat-Charlotte Bobcats
20:00 Stanley Cup-slutspelet: Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning
22:15 Stanley Cup-slutspelet: San Jose Sharks-Los Angeles Kings
20:00 Atlantis
20:45 Klokast i klassen
21:00 Ryttareliten
22:00 Vem vet mest?
22:30 Mästarnas mästare
23:30 Fjällbackamorden
07:00 Buskul
07:15 Pelle Kanin
07:30 Fåret Shaun
07:40 Biet Maja
07:50 Vad är...?
07:55 Skåpbilen Olle
08:00 Eloise
08:25 De första stegen
08:30 Berättelser från Nepal
08:35 Daniel Tigers kvarter
08:50 Olivia
09:00 Teckenlådan
09:15 Capelito
09:20 Småkryp
09:25 Tess och Ubbe
09:35 Roboten Rob
09:50 Pipi, Pupu och Rosmari
10:00 Max och Ruby
10:20 Stor och liten
10:30 Molly Monster
10:35 Pingu
10:40 Byggare Bob
10:50 Richard Scarrys äventyrsvärld
11:15 Grodan och hans vänner
11:25 Hannas hjälplinje
11:35 Aisopos teater
11:45 Capelito
11:50 Kalle och hans nalle
12:00 Drömyrket - finska
12:05 Drömyrket - finska
12:10 Ludovic
12:20 Molly
12:25 Nasse
12:35 Pim och Pom
12:40 Sagor från zoo
12:50 Rorri Racerbil
13:00 Florries drakar
13:10 Tinga Tinga sagor
13:20 Lilla blåa draken
13:30 Fieteri
13:45 Harry och hans hink med dinosaurier
13:55 Abbys flygande skola för feer
14:05 Williams önskestövlar
14:10 Mamma Mirabelle
14:20 Sagor från andra länder
14:35 Babar och Badous äventyr
14:45 Zoé Kézako
15:00 Creepschool
15:25 Vampyrskolan
15:35 Leonardo
16:05 MI High
16:30 Här kommer kungen
16:40 Jobb i staden
16:45 Seaside hotell
17:00 Molly
17:10 Wibbly Gris
17:20 Lilla blåa draken
17:30 Ett djur tittar in
17:35 Vara vänner
17:45 Lässugen
18:00 Bolibompa 18.00-18.45
18:01 Stella och Sam
18:15 Lulu Zipadoo
18:30 Fiska med Anders
18:45 Katten och datormusen
18:50 Pingvinerna från Madagaskar
19:15 Erky Perky
19:30 SOS - vilda djur
TLC
02:30 Försvunnen
03:30 Breaking The Faith
04:45 Best Of Buddy's
05:10 Best Of Buddy's
05:35 Little People, Big World
06:00 What not to wear
06:55 Mitt liv som snål
07:20 Say Yes to the Dress - Bridesmaids
07:50 Say Yes to the Dress
08:15 Breaking Amish
09:05 Dinner Dates
10:00 Masterchef Australien
11:00 En man och hans fruar
12:00 Jag och min tonåring väntar barn
13:00 Cake Boss
13:30 Cake Boss
14:00 Say Yes to the Dress - Bridesmaids
14:30 Say Yes to the Dress
15:00 Allt om hundar
16:00 Masterchef Australien
17:00 Beauty & The Geek Australien
18:00 Breaking Amish
19:00 Say Yes to the Dress - Bridesmaids
19:30 Say Yes to the Dress
20:00 Masterchef Australien
21:00 Best Of Buddy's
21:30 Best Of Buddy's
22:00 Cupcake Girls
22:30 Cupcake Girls
23:00 Masterchef Australien
08:32 Motorsport: Motorsport Weekend
08:45 FIA WTCC: VM från Le Castellet, Frankrike
09:10 FIA WTCC: VM från Le Castellet, Frankrike
09:46 Cykel: Amstel Gold Race, Nederländerna
11:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
14:02 Sport: Watts topp 10
14:39 Cykel: Amstel Gold Race, Nederländerna
15:30 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
18:30 Fotboll: Eurogoals
19:18 Sport: WATTS
19:33 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
20:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
23:00 Ridsport: Världscupen i Lyon, Frankrike
07:00 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
08:30 Fotboll: Bundesliga, Tyskland
10:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
11:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
14:00 Landhockey: Euro Hockey League
14:30 Landhockey: Euro Hockey League
16:00 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
18:30 Motorcykel: BSB från Brands Hatch 2
19:00 Motorcykel: BSB från Brands Hatch 2
19:30 Sport: Watts topp 10
20:00 Fotboll: Best of Weekend Bundesliga
20:15 Fotboll: Bundesliga 2, Tyskland
22:15 Snooker: VM i Sheffield, Storbritannien
23:00 Fotboll: Eurogoals
23:45 Landhockey: Euro Hockey League
05:30 Barenboimgala
06:30 Hundraårskriget
07:30 Yes, Prime Minister
08:00 Livets mirakler
08:50 Fri invandring - hot eller möjlighet? - Föredrag
09:10 Med ubåt under Arktis
10:05 Äganderätten
13:20 Elefanternas dagbok
14:20 Familjen Shtisel
15:10 Det vita gardet
16:10 Fri invandring - hot eller möjlighet? - Föredrag
16:30 Våldets rötter
17:00 Ondskans psykologi
18:00 Det lilla universum
19:00 Studio Axess
19:30 Luthersson läser världslitteraturen
20:00 Veckans bok
20:30 Hur kloka är djuren?
21:30 Renässansen
22:30 Brahms Horn Trio
23:10 Global Axess: Civilisation
23:40 Geniala uppfinningar
DR1
02:30 Laurel Canyon
04:05 De heldige helte
04:50 Godnat
05:15 Det vilde Afrika - Madagascar
06:05 Der er noget i luften
06:35 Savannens stærke hunner
07:30 Merlin
08:15 Merlin
09:05 De flyvende læger
09:50 Vores planet
10:40 Hercule Poirot: Dommen er afsagt
12:15 Kriminalkommissær Barnaby
13:50 Spise med Price på tur
14:30 Cirkus Summarum 2013
16:20 Narnia: Løven, heksen og garderobeskabet
18:30 TV AVISEN med Sporten og Vejret
19:00 Auktionshuset
19:30 Søren Ryge næsten direkte
20:00 Danmarks skønneste sommerhus - Nordvestsjælland
20:30 Det er helt sort
21:00 Sådan er det skøre sind
21:30 TV AVISEN
21:45 Fodboldmagasinet
22:00 Headhunterne
23:35 Dobbeltjagt
02:25 Obduktion av en mumie
03:20 Historiens olösta fall
04:15 Så byggdes staden
05:05 Rikard III: den dolda berättelsen
06:00 Överlevnad med Les Stroud
06:50 Klassiska bilar
07:15 Den ultimata bilen
07:45 Victory by Design
08:35 Bushens piloter
09:30 Jag borde varit död
10:20 Historiens olösta fall
11:10 Allt om vapen
12:05 Katastrof i golfen: En kamp mot klockan
12:55 Bensinåldern
13:50 Bevisjakten
14:45 Mark och Olly hos kombaifolket
15:40 Allt om vapen
16:35 Jag borde varit död
17:25 Hur sker katastrofen?
18:20 Anthony Bourdain: Utan bokning
19:10 Victory by Design
20:05 Skräpets huvudstäder
21:00 Anthony Bourdain: Utan bokning
21:55 Jag har blivit biten
22:50 Lösta brott
23:45 Skräpets huvudstäder
06:00 Kick Buttowski förortsvåghals
06:20 Ängslige Egon
06:35 Ultimate Spiderman
07:00 Danny Cunningham - Skolans Ninja
07:15 Danny Cunningham - Skolans Ninja
07:35 Phineas och Ferb
07:50 Phineas och Ferb
08:05 Yo, min kompis är ett spöke
08:20 Kickin' It
08:45 Kickin' It
09:10 Phineas och Ferb
09:35 Phineas och Ferb
10:25 Lab Rats
10:50 Lab Rats
11:15 Lab Rats
11:40 Lab Rats
12:00 Lab Rats
12:25 Lab Rats
12:50 Lab Rats
13:15 Lab Rats
13:35 Lab Rats
14:00 Lab Rats
14:25 Lab Rats
14:45 Lab Rats
15:10 Lab Rats
16:00 Packages From Planet X
16:15 Lab Rats
16:40 Ultimate Spider-Man
17:05 Kickin' It
17:30 Par i kungar
17:55 Yo, min kompis är ett spöke
18:10 Crash And Bernstein
18:35 Japanizi: Going Going Gong
19:00 Packages From Planet X
19:25 Packages From Planet X
19:50 Packages From Planet X
20:10 Packages From Planet X
20:35 Det ljuva havslivet
21:00 Kickin it
21:20 Pokemon: Black & White S14
21:45 Ängslige Egon
07:40 Programtablå
07:45 Isdraken
09:00 Rapport
09:05 Landet runt
09:50 Babel
10:50 Programtablå
11:00 Sportspegeln
11:30 Mästarnas mästare
12:30 Fjällbackamorden
14:00 Ridsport: Världscupfinal
17:00 Sagor från zoo
17:10 Lilla Sportspegeln
17:30 Djursjukhuset
18:00 Rapport
18:10 Regionala nyheter
18:15 Fråga doktorn
19:00 Vem vet mest?
19:30 Rapport
19:55 Regionala nyheter
20:00 Haga slott - ett kungligt hem
21:00 Arvingarna
22:00 Ministern
23:40 Aktuellt
23:55 Sportnytt
 
Måndag 21, April 2014, Vecka 16 Wikipedia Namnsdagar : Annika, Anneli

Populära kanaler

07:30Tills döden skiljer oss åt
08:10Leva som amish
06:00Extreme Home Makeover
06:00Leila bakar
06:00The Neighbors
06:05Just shoot me
07:00Trinny & Susannah stylar om Norge

Populär nyheter


Dagens väder : Stockholm

Stockholm Weather forecast © weather-wherever.co.uk